چهارشنبه 26 تير 1403

کلام روز


امام صادق علیه‌السلام فرمود: مؤمن جز به سه خصلت نیک نشود: فهم عمیق در دین، اندازه‌دارى نیکو در زندگانى و بردبارى بر ناگوارى


تبلیغات       

نايب قهرماني جهان با يك طلا و دو نقره؛
مروري بر عملكرد جوان ترين تيم اعزامي به قهرماني جهانشناسه خبر: 2403   دوشنبه 31 تير 1392 - 09:56

رقابتهاي تكواندو قهرماني جهان با كسب مقام نايب قهرماني توسط ملي پوشان كشورمان در بخش مردان به اتمام رسيد.


رقابتهاي تكواندو قهرماني جهان با كسب مقام نايب قهرماني توسط ملي پوشان كشورمان در بخش مردان به اتمام رسيد.

به گزارش سايت فدراسيون تكواندو؛

بيست و يكمين دوره رقابتهاي تكواندو قهرماني جهان در بخش مردان و چهاردهمين دوره مسابقات در بخش بانوان از بيست چهارم تيرماه به مدت 8 روز با حضور 872 تكواندو كار از 134 كشور به ميزباني كشور مكزيك و در شهر پوئبلا برگزار شد.

در پايان اين مسابقات،‌ تيم ملي مردان كشورمان با كسب يك مدال طلا در وزن (68- كيلوگرم) و دو مدال نقره در اوزان ( 59- و 87+ كيلوگرم) و 48 امتياز با كسب مقام نايب قهرماني بر سكوي دوم جهان ايستاد.

در اين رده بندي تيم هاي كره و مكزيك به ترتيب با 60 و 47 امتياز رده هاي اول و سوم را به خود اختصاص دادند.

نتايج تيم ملي كشورمان در اين دوره از مسابقات بدين شرح اعلام شد:


در بخش آقايان:

-در وزن اول (54- كيلوگرم) سيد احسان نقيب زاده پس از برتري دربرابر حريفي از پرو در بازي نخست،‌در ديدار دوم خود در مقابل تكواندكار كشور ميزبان شكشت خورد.

در بازي هاي اين وزن هوگوپوشان كره،‌ چين تايپه‌،‌ تايلند و مصر به ترتيب مقام هاي اول تا سوم مشترك را از آن خود كردند.-در وزن دوم (59- كيلوگرم) هادي مستعان با پيروزي در برابر حريفاني از كشورهاي آذربايجان با نتيجه (يك بر صفر)،‌هندوراس (11 بر 3)،‌ چين (7بر 6)،‌ كاستاريكا (12 بر9)،‌ برزيل در راند چهارم (ديدار طلايي)،‌در بازي پاياني مقابل تكواندوكار كره اي با نتيجه (9 بر 8) شكست خورد و مقام نايب قهرماني جهان را به خود اختصاص داد.

در پيكارها اين وزن تكواندوكاران كره،مكزيك و برزيل مقام هاي اول و سوم مشترك را از آن خود كردند.-محمد خمسه در وزن سوم (63- كيلوگرم) با كسب دو پيروزي در برابر رقيباني از كشورهاي برزيل با نتيجه 6 بر 2 و هلند با نتيجه 10 بر 2،‌ در بازي سوم خود مقابل تكواندوكار كره اي با نتيجه (14 بر 3) شكست خورد.

در رقابتهاي اين وزن تكواندوكاران كره،‌ مكزيك،‌ فرانسه و چين تايپه به ترتيب مقام هاي اول تا سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.-در وزن چهارم (68- كيلوگرم) بهنام اسبقي پس از پيروزي در برابر حريفاني از كشورهاي گابن بانتيجه ( 5 بريك)،‌كوبا (15 بر 5)،‌آذربايجان ( 5 بر صفر)،‌ مكزيك ( 2 بر3)،‌ مولداوي ( 2 بريك)،‌ برزيل ( 8 بر 3)،‌ در ديدار نهايي نيز تكواندوكار كره اي را با نتيجه 4 بر 5 مغلوب خود كرد و تنها مدال طلاي تيم ملي كشورمان را در اين دوره از مسابقات به خوداختصاص داد.

در ديدارهاي اين وزن تكواندوكاران كره،سنگال واسپانيا به ترتيب مقام هاي دوم و سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.


-در وزن پنجم (74- كيلوگرم) مسعود حجي زواره تكواندوكار كشورمان پس از برتري در برابر تكواندوكاران كاستاريكا،‌ ازبكستان و‌ كوبا،‌ در مقابل نماينده روسيه شكست خورد.

در ديدارهاي اين وزن تكواندوكاران مكزيك، روسيه،‌ كره و تونس به ترتيب سكوهاي اول تا سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.-در وزن ششم (80- كيلوگرم) اميد عميدي پس از برتري در برابرتكواندوكاران كره با نتيجه 24 بر 14 و نيوزيلند با نتيجه 11 بر 8 ،‌ در سومين ديدار خود را برابر نماينده چين با نتيجه 10 بر 4 شكست خورد.

در اين وزن نمايندگان ( آلمان،‌مكزيك،‌روسيه و اسپانيا) به ترتيب مقام هاي اول تا سوم مشترك را از آن خود كردند.-در وزن هفتم (87- كيلوگرم) مهدي خدابخشي با پيروزي در برابر هوگوپوشاني از كشورهاي كره با نتيجه (18 بر 8)،‌ آمريكا (9 بر 6)،‌آفريقاي جنوبي (6 بر 2)،‌ در ديدار در مقابل تونس بانتيجه چهار با سه مغلوب شد.

در اين مبارزات اين وزن تكواندوكاران (كوبا، چين تاپيه، آذربايجان و تونس) به ترتيب مقام هاي اول تا سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.-در وزن هشتم (87+ كيلوگرم) سجاد مرداني در دو ديدار نخست خود مقابل ازبكستان و كانادا در راند طلايي به پيروزي دست يافت،‌ در بازي سوم تكواندوكار ايتاليا را با نتيجه 14 بر 2 از پيش رو برداشت،‌ در بازي چهارم مقابل كوبا در راند طلايي به برتري رسيد و در آخرين ديدار خود در مقابل تكواندوكاري از گابن با نتيجه 10 بر 2 و مصدوميت از ناحيه دست،‌ مغلوب شد و مقام نايب قهرماني را به خود اختصاص داد.

در ديدارهاي اين وزن نمايندگان گابن، كوبا و ‌اسلواني به ترتيب رده هاي اول و سوم مشترك را از آن خود كردند.در بخش بانوان؛

-در وزن اول (46- كيلوگرم) فريده رشيدي نماينده كشورمان با برتري در برابر حريفاني از كشورهاي بلغارستان 11 بر يك و يونان با نتيجه 4 بر 3،‌ در سومين ديدار خود در برابر حريفي از تونس با نتيجه 9 بر 5 مغلوب شد.

در اين وزن نمايندگان كره،‌روسيه،‌چين و تونس به مقام هاي اول تا سوم مشترك دست يافتند.


-در وزن سوم (53 – كيلوگرم) پريسا قرباني در بازي مقابل حريف چيني با 8 اخطار حذف شد.

در اين وزن كره،‌كرواسي،‌ فرانسه و كوبا به ترتيب مقام هاي اول تا سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.-در وزن چهارم ( 57- كيلوگرم) سوسن حاجي پور در بازي خود در مقابل حريفي از ازبكستان با نتيجه 9 بر 2 به برتري دست يافت و در بازي دوم خود در برابر قهرمان المپيك 2012 لندن از انگليس با نتيجه 4 بر 7 مغلوب شد.

در ديدارهاي اين وزن نمايندگان كره،‌ ژاپن،‌ آلمان و اسپانيا به ترتيب مقام هاي اول و سوم مشترك را به خود اختصاص دادند.


-در وزن ششم (67- كيلوگرم) شكرانه ايزدي در بازي نخست خود در برابر حريفي از قزاق با نتيجه 16 بر 3 به پيروزي دست يافت و در دومين ديدار خود مقابل تكواندوكار اسپانيا در راند طلايي شكست خورد.

در ديدارهاي اين وزن تكواندوكاران فرانسه،‌ چين تاپيه،‌آذربايجان و اسلواني به ترتيب اول تا سوم مشترك شدند.تاريخ  ارسال:دوشنبه 31 تير 1392 - 09:56

کد:2403-1403

 


    امكانات


نماد بازیها
برنامه بازیهاصفحه نخست
تاريخچه تكواندو
اعضا هيئت رئيسه
كميته هاي ستادي
هيئت هاي استاني
قوانين كيوروگي
قوانين پومسه
قوانين هانمادانگ
كيوروگي
پومسه
هانمادانگ
كل اخبار
آرشیو اخبار
اخبار استان ها
گفت و گو
گزارش
یادداشت
نشريه تكواندو
بانوان
سازمان ليگ
تیم های ملی
وزارت ورزش و جوانان
کمیته ملی المپیک
كميته آموزش
كميته داوران
كميته مربيان
كميته فرهنگي
كميته استانها
كميته روابط عمومي
كميته روابط بين الملل
كميته مسابقات
كميته آزمون
كميته توسعه همگانی
كميته قضایی
گزارش تصويري
بازيهاي المپيك
قهرماني جهان
جام جهاني
بازيهاي آسيايي
قهرماني غرب آسيا
باشگاههاي آسيا
بين المللي دهه فجر
پاراتکواندو
بازیهای آسیایی
جام باشگاه های آسیا
نظامیان جهان
مرکز جهانی تکواندو
بانک شهدای تکواندو
تالار مدال آوران
تالار افتخارات
دانشگاه علمی کاربردی
پيوندها
ارسال اخبار
پرسش و پاسخ
تماس باما
اعلام مشكلات سايت
ویدئوهای تکواندو
جستجو
آئين نامه
اطلاعیه و بخشنامه

آدرس: تهران - خيابان شريعتي - خيابان شهيد ميرزاپور (خيابان سهيل سابق) كوچه شهید طاهری - روبروي مجتمع مسكوني سبحان - فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران
شناسه پستي:
1931747674         تلفنخانه :3-22242441    
ساعات كار فدراسيون تكواندو : شنبه الي چهارشنبه : 00: 8 لغايت 16:00      پنج شنبه : تعطیل

© کليه حقوق خبری و تصويری اين سايت متعلق به فدراسيون تكواندو جمهوري اسلامي ايران می باشد. استفاده از مطالب با ذكر منبع آزاد است.

  
 Free Page Rank Tool